Monitoring przez telefon komórkowy • www.monitoring.bydgoszcz.pl
 
Kontakt GG  tel. 52 382-44-00, infolinia: 801-000-759
Monitoring przez telefon komórkowy • www.monitoring.bydgoszcz.pl Monitoring przez telefon komórkowy • www.monitoring.bydgoszcz.pl Monitoring przez telefon komórkowy • www.monitoring.bydgoszcz.pl Monitoring przez telefon komórkowy • www.monitoring.bydgoszcz.pl Monitoring przez telefon komórkowy • www.monitoring.bydgoszcz.pl Monitoring przez telefon komórkowy • www.monitoring.bydgoszcz.pl  

 
 
 
 
cennik kamer IP kamera IP instalacja rejestratory NVR Vivotek demo, Vivotek on-line, monitoring IP demo kamery IP oprogramowanieMonitoring przez telefon komórkowy


Artykuł archiwalny

Dzięki wprowadzeniu do kamer IP obsługi protokołu RTSP (ang. Real Time Streaming Protocol) użytkownik końcowy ma możliwość w łatwy i szybki sposób otrzymać dostęp do wysokiej jakości strumienia audio i video  z poziomu telefonu komórkowego, palmtopa czy też komputera bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

RTSP

Jeśli posiadają Państwo telefon komórkowy 3G i są Państwo w zasięgu sieci UMTS (3G) zapraszamy do testowania swoich telefonów komórkowych z naszą testową kamerą Vivotek FD7131 zainstalowana na korytarzu Inter-Comp.Pl.

Aby podłączyć się do strumienia video generowanego przez naszą kamerę należy uruchomić na swoim telefonie komórkowym dowolny odtwarzacz multimedialny (np. RealPlayer) otworzyć opcje link strumieniowy  i wpisać jeden z dwóch adresów strumieni:
  • rtsp://interkam.gotdns.com/live2.sdp (rodz. 176x144, MPEG4)
  • rtsp://interkam.gotdns.com/live.sdp (rodz. 640x480, MPEG4)
W przypadku typowych telefonów zalecamy podłączanie się pod strumień o niższej rozdzielczości. W testowanym przez nas telefonie Samsung OMNIA i900 (oparty o Windows Mobile 6.1) możliwe jest podłączenie się pod strumień o rozdzielczości 640x480 przy użyciu wbudowanej aplikacji Streaming Player. W przypadku telefonów iPhone i BlackBarry konieczne jest skorzystanie z przygotowanych przez Vivotek rozwiązań: iPhone, BlackBerry.

Monitoring przez komórke


Konfiguracja kamery IP

Od strony kamery IP (w tym wypadku Vivotek) w ustawieniach należy wyłączyć autoryzację RTSP ("RTSP authentication" Disable - zakładka Networks) ze względu na problem autoryzacji loginem i hasłem w telefonach 3G oraz o ile kamera działa za routerem i nie jest w DMZ należy otworzyć - przekierować port 554 (można go zmienić w kamerze) ma lokalny adres IP kamery. Adres strumienia będzie miał postać: rtsp://<Twój_publiczny_adres_IP>/live.sdp
W kamerach  typu dual-stream w zakładce Audio and Video możemy ustawić właściwości dwóch oddzielnych strumieni (stream 1 - np. 640x480 oraz stream 2 - np. 176x144).

W przypadku pytań technicznych i handlowych
jesteśmy do Państwa dyspozycji [kontakt z firmą]:
tel.: 052 382-44-00


 


Treść dodano: 2010-03-03

Inne artykuły:


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inter-Comp.Pl www.monitoring.bydgoszcz.pl info@inter-comp.pl tel./fax: 52 382-44-00

Wszystkie znaki towarowe użyte w serwisach www należących do Inter-Comp.Pl należą do odpowiednich właścicieli. Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a jedynie jest zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.).

www.inter-comp.pl | www.szafa-rackowa.pl | www.routery.sklep.pl | www.media-konwertery.pl | www.lan.sklep.pl
Copyright © 2007-2021 by Inter-Comp.Pl